Bezobalová eko drogéria

BEZOBALOVÁ EKODROGERIE YELLOW & BLUE

Trápilo nás, že sice vyrábíme skvělou drogerii YELLOW & BLUE, ale spolu s ní do světa posíláme i tuny plastu. Proto jsme vymysleli koncept bezobalových stáčíren. Světu jsme je představili na jaře 2017 a jsme nadšení, že se naše ekodrogerie stáčí už na více než 50 místech v Česku a na Slovensku a že se nám stále hlásí noví zájemci.

Mezitím se z plastového odpadu stal závažný celosvětový problém, který zasahuje mnoho úrovní. Ukazuje se, že pouhé recyklování nestačí. Téměř dvě třetiny plastového odpadu "vyprodukovaného" v Evropě až do začátku roku 2018 končily na zpracování v Číně. Poté, co tato země výrazně omezila dovoz této komodity, si stále více uvědomujeme, kolik plastového odpadu produkujeme a jak nás zahlcuje a dusí. Jeho zpracování přímo v Evropě je nákladné a hrozí, že bude stále častěji končit ve spalovnách.

Ukazuje se, že jedinou udržitelnou cestou je produkovat plastového odpadu co nejméně. Jsme rádi, že můžeme nabídnout jedno z řešení, jak tuto situaci zvládnout. A srdečně děkujeme našim partnerům i zákazníkům, kteří nás v bezobalovém prodeji podporují.

Víte, proč jsou naše stáčírny opravdu zero waste?

Plnění kanystru

Produkty pro bezobalový prodej dodáváme ve VRATNÝCH KANYSTRECH A KBELÍCÍCH, které jsou určené k opakovanému plnění. Obchodníci nám je posílají zpátky, takže jeden kanystr poslouží klidně i stokrát.

Nabírání prášku

Možná si říkáte, že je to složité. Jen tak je ale možné, aby bylo stáčení a rozvažování drogerie YELLOW & BLUE skutečně ekologické a odpovídalo zásadám zero waste.

Spočítali jsme totiž, že samotné dodávání ve velkých baleních nestačí. Pokud bychom obchodníkovi do stáčírny zaslali 25litrový kanystr a nezajistili jeho vrácení a opakované naplnění, přijde vniveč stejné množství plastu, jako kdybychom mu dodali 25 našich litrových lahví. Takže bychom si/přírodě vlastně vůbec nepomohli.

Proto všem příznivcům zero waste doporučujeme, aby se informovali, zda jsou nádoby, ze kterých si do vlastních obalů nakupují stáčené či sypané produkty, znovu plněny. Pokud tomu tak není a po jednom použití končí v odpadu, je objem spotřebovaného plastu prakticky stejný, jako kdyby si koupili výrobek rovnou v novém obalu.

Co vše ve stáčírnách ekodrogerie najdete?

Stáčení gelu

Přijďte si natočit ekodrogerii do vlastních nádob, nebo do prázdných, použitých, které bývají na prodejnách k dispozici.

Novým zájemcům o stáčení rádi poskytneme podrobné informace, napište nám skrze kontaktní formulář. Na e-shopu se můžete podívat, jakou máme nabídku pro bezobalové prodejny.

Máte to do stáčírny zatím daleko?

I když se snažíme informace o našich stáčírnách co nejvíce rozšířit mezi prodejce, ne všichni už tento koncept znají. A nebo zvažují, zda by o něj měli jejich zákazníci dostatečný zájem. Moc bezobalovému prodeji pomůže, pokud se ve svých oblíbených obchodech poptáte, jestli by pro ně byl tento způsob prodej ekodrogerie YELLOW & BLUE zajímavý. Třeba to bude právě váš dotaz, který prodejce motivuje ozvat se nám a začít stáčet/sypat :-)

Mapa stáčíren bezobalové ekodrogerie v České a Slovenské republice